Ortodoncja - Ortodonta - Aparaty na zęby - Warszawa Wola
Placówka partnerska

Ortodoncja

Dziedzina stomatologii, zwana ortodoncją, za główny cel bierze wyrównywanie wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych.

Ortodoncja dziecięca: 6-12 lat

Głównym celem leczenia ortodontycznego dzieci w tej grupie wiekowej jest zapobieganie zaburzeniom w rozwoju lub korekta problemów związanych z rozwojem twarzowej części czaszki.
Paradoksalnie nie skupiamy się tylko na zębach – jest to czas uzębienia mieszanego, w którym odbywa się wymiana zębów mlecznych – czyli najlepszy okres, w którym można zapobiegać rozwojowi wady zgryzu poprzez wpływanie na wzrost kości.
W tej fazie wzrostu dziecka, lekarz ortodonta skupia się na właściwym ukierunkowaniu potencjału wzrostowego, kontroli wymiany uzębienia biorąc pod uwagę również postawę ciała i czynność mięśni twarzy.
Jest to również idealny wiek do eliminacji niekorzystnych nawyków takich jak ssanie kciuka, korekty nieprawidłowego typu połykania lub dla terapii logopedycznej.

Ortodoncja nastolatków: 12-18

Leczenie ortodontyczne młodzieży to leczenie “klasyczne”, zaplanowane na okres po zakończeniu wymiany uzębienia. Jego celem jest korekta wad ustawienia zębów z wykorzystaniem ostatniej fazy wzrostu.
Jest to decydujący moment dla określenia właściwego planu leczenia, zwłaszcza jeżeli zaburzenia w rozwoju elementów kostnych twarzoczaszki doprowadził to zaburzeń na tyle dużych, że nie mogą być one leczone tylko ruchem zębów.

Ortodoncja dorosłych i przed-protetyczna

Nie tylko dzieci, ale również dorośli mogą korzystać z zalet leczenia ortodontycznego. Zęby można przesuwać w każdym wieku, choć są tu pewne różnice.
Mimo, że u dorosłych nie można już wpływać korzystnie poprzez wzrost na korektę wady zgryzu (duże wady mogą czasami wymagać korekty zabiegiem chirurgicznym), można wiele zrobić dla odtworzenia prawidłowej funkcji i estetyki.
Można zamknąć luki w uzębieniu lub wyprostować zęby przechylone umożliwiając tym samym najlepsze dla pacjenta leczenie odtwórcze.
Leczenie ortodontyczne bardzo często stanowi integralną część kompleksowo planowanego leczenia wielospecjalistycznego osób dorosłych.

Jakie aparaty na zęby oferujemy

Aparaty wyjmowane (ruchome):
- płytka Schwarza-najpopularniejszy aparat zębowy ruchomy; płytka akrylowa podniebienna
- aktywatory – aparaty czynnościowe
- trainery

1. Aparaty na zęby stałe

Klasyczne, przyklejane od strony policzkowej. W zależności od zamków wyróżniamy aparaty stomatologiczne:
- metalowe
- ceramiczne – kolor zamków przypomina kolor zęba, mało widoczne
- szafirowe – bardzo estetyczne, mało widoczne, dają duży komfort noszenia

Istnieje możliwość założenia zamków samoligaturujących się.

Ortodoncja niewidoczna

Lekarz ortodonta w Centrum Stomatologii na Jana Kazimierza na warszawskiej Woli oferuje:

Aparaty lingwalne:
Językowe (lingwalne) – klejone od strony jamy ustnej, całkowicie niewidoczne:
Incognito – aparat wykonany ze stopu złota, przyklejany od strony języka. Może być stosowany w każdej grupie wiekowej i do leczenia każdego rodzaju wad zgryzu.
Harmony – najnowszy technologicznie, aparat ortodontyczny, samoligaturujący, posiada zamki niskiego tarcia. Daje szybkie i spektakularne efekty. Proces leczenia zaprogramowany komputerowo, oszczędność czasu-ograniczone wizyty kontrolne u ortodonty. Jest komfortowy dla pacjenta tak w noszeniu jak i w utrzymaniu prawidłowej higieny.

Przeźroczyste szyny – CLEAR ALIGNER

Jest to technika, która pozwala na bardzo dyskretne leczenie. Przeznaczona dla osób dorosłych i młodzieży. Polega na wykorzystaniu serii komfortowych przeźroczystych szyn do stopniowego szeregowania zębów zgodnie z indywidualnym planem określonym przez ortodontę.
Szyny korekcyjne „alignery” są zdejmowalne, co pozwala pacjentowi na jedzenie, picie i mycie zębów z pełną swobodą. Każdy aligner stosuje się przez tydzień, a następnie jest zastępowany nowym.
Czas trwania całego leczenia zależy od stopnia wady zgryzu – od kilku miesięcy do dwóch lat w przypadkach najbardziej skomplikowanych.
Ta technika nie pozwala na leczenie wszystkich wad zgryzu, czasami można ją zastosować w połączeniu z krótkim okresem leczenia aparatem stałym.

 

Ortodoncja Warszawa

Naszym priorytetem jest zapewnienie najwyższej jakości opieki dentystycznej w Centrum Stomatologicznym na Jana Kazimierza, a ortodoncja w Warszawie jest jedną z naszych specjalizacji. Wykorzystujemy zaawansowane technologie, aby zapewnić Państwu kompleksową i profesjonalną pomoc w tej dziedzinie.

 

Ortodoncja Warszawa – jakie technologie wykorzystujemy?

  • radiografia cyfrowa,
  • fotografia cyfrowa,
  • skanowanie 3D
  • zaawansowana grafika komputerowa.

 

To wszystko plus nasze doświadczenie i indywidualne podejście pozwala nam mieć pewność, że robimy wszystko co najlepsze, aby zapewnić, iż każdy z naszych pacjentów osiągnie zdrowy, bajeczny uśmiech w możliwie jak najkrótszym czasie.

Ortodoncja na Jana Kazimierza – zadbamy o piękny uśmiech i komfort!

Powierzając się w ręce naszego ortodonty można mieć pewność, że wybrana metoda dążenia do prostych zębów będzie maksymalnie wygodna i przyniesie pożądane wyniki w możliwie jak najszybszym czasie. Zapraszamy serdecznie na konsultacje po więcej informacji.

Ortodoncja
3.9 (78%) 20 votes
Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej
Zadzwoń