Bezstresowe leczenie - Centrum stomatologii Warszawa Wola
Placówka partnerska

Bezstresowe leczenie

STRACH PRZED DENTYSTĄ – CZYLI JAK WYKOŃCZYĆ UPIORA Z PRZESZŁOŚCI

Dlaczego nie należy się bać wizyty w Centrum Stomatologii na Jana Kazimierza?
– bo to nic nie boli,
– bo robi się to dla własnego dobra i zdrowia,
– bo u dentysty można spać:
dobre znieczulenie plus koferdam (jest to cienka guma w kształcie kwadratu którą zakłada się na ząb w celu jego izolacji w trakcie leczenia),
w celu zapewnienia komfortu, przy dłuższych zabiegach pacjentom udostępniana jest specjalistyczna poduszka oraz koc, możesz przynieść swoją ulubioną komedię a my odtworzymy ją dla Ciebie w trakcie leczenia.

Walkę ze strachem w naszym Centrum Stomatologii wspomaga rozluźniający podtlenek azotu (inaczej: gaz rozweselający, sedacja wziewna).

Jak działa podtlenek azotu (inaczej: gaz rozweselający, sedacja wziewna)?
– uspokajająco,
– bardzo szybko i krótkotrwale, po 3 minutach aplikowania jest już efekt, który mija natychmiast po zaprzestaniu podawania,
– pacjent cały czas może rozmawiać,
– po 30 minutach można już prowadzić samochód,
– nie traci się poczucia rzeczywistości,
– możliwość stosowania u dzieci od 5 roku życia oraz u dorosłych w każdym wieku,
– przed zaplanowanym zabiegiem z użyciem podtlenku azotu, należy być od 2 godzin na czczo.

Bezstresowe leczenie w sedacji

Bezstresowe leczenie w sedacji w Warszawie polega na wdychaniu mieszaniny podtlenku azotu i tlenu. Sedacja jest stosowana, aby pomóc dorosłym i dzieciom w leczeniu stomatologicznym, pozbawiając go czynników stresogennych. Zdecydowanie może pomóc w niepokoju związanym z leczeniem stomatologicznym i dlatego zadbaliśmy o to, by sedacja wziewna w Warszawie była dostępna również w naszym Centrum Stomatologicznym na Jana Kazimierza.

Sedacja wziewna Warszawa – jak wygląda w praktyce?

Będąc pod wpływem sedacji nie traci się przytomności – pacjent może cały czas rozmawiać z dentystą. Równocześnie jednak sama sedacja jako “gaz rozweselający” pomaga w rozwiązaniu wszelkich obaw, jakie pacjent może mieć – dzięki czemu jest w stanie łatwiej poradzić sobie z wizytą u stomatologa, która bez tego byłaby dla niego zbyt stresującym doświadczeniem.

Jak działają wdychane gazy?

  • uspokajająco,
  • relaksująco.

 

Pacjenci stają się mniej świadomi swojego otoczenia, ale nie zasypiają i nie tracą świadomości, gdyż tego rodzaju sedacja nie jest znieczuleniem ogólnym.

Bezstresowe leczenie
4.3 (85.26%) 19 votes
Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej
Zadzwoń