Stomatologia dziecięca

Szczególną troską otaczamy naszych małych pacjentów. Dla dzieci wizyta u stomatologa to kolejny etap poznawania świata – odkrywania czegoś nowego – jeszcze nieznanego.

Wiemy, jak ważny jest pierwszy kontakt dziecka z gabinetem i lekarzem stomatologiem. Kluczem do wzajemnej współpracy jest zdobycie zaufania maluchów, okazanie im cierpliwości i wyrozumiałości. W naszym Centrum Stomatologii robimy wszystko aby zapewnić naszym pociechom przyjazną atmosferę i bezstresowe leczenie. Przed wejściem do gabinetu dziecko ma możliwość zrelaksowania się w kąciku zabaw, podczas zabiegu może oglądać ulubioną bajkę na monitorze przed fotelem. Po wizycie na wszystkie dzieci czekają nagrody.

Prosimy jednak pamiętać, jako rodzice odgrywacie Państwo bardzo ważną rolę w podejściu dziecka do wizyt u stomatologa. Nasz personel odpowie na Państwa pytania i udzieli niezbędnych wskazówek, aby leczenie ząbków Państwa pociech przebiegało w bezstresowej atmosferze.

Ze względu na mniejszy stopień mineralizacji, w porównaniu do zębów stałych, proces rozwoju próchnicy w zębach mlecznych przebiega zdecydowanie szybciej. By odpowiednio wcześnie wykryć zmiany próchnicowe, zachęcamy do wizyt kontrolnych u dzieci nie rzadziej niż co 3-4 miesiące (o ile lekarz nie zaleci inaczej).

Pierwszą wizytę kontrolną w gabinecie stomatologicznym zalecamy odbyć tuż po pojawieniu się pierwszych ząbków u dziecka – około 6-8 miesiąca życia.
W zębach mlecznych często stosujemy kolorowe wypełnienia – dziecko samo wybiera kolor, co dzieci bardzo lubią.
U dzieci powyżej czwartego roku życia doskonale sprawdza się gaz rozweselający (sedacja wziewna, podtlenek azotu).

Brak leczenia zębów mlecznych może być przyczyną wad zgryzu i próchnicy w zębach stałych.

Stomatologia dziecięca
4.6 (91.43%) 7 votes
Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej
Zadzwoń