Implantologia - Implanty - Centrum stomatologii Warszawa Wola
Placówka partnerska

Implantologia

Leczenie implantologiczne od lat uważane jest za najskuteczniejszą metodę rekonstrukcji częściowego lub całkowitego braku uzębienia.

Implantolog jest w stanie zagwarantować bezbolesność oraz minimalny dyskomfort podczas zabiegu.

Implantolog w Centrum Stomatologii na Jana Kazimierza pozwoli Ci odzyskać piękno oraz zdrowie jamy ustnej, które zostaną z Tobą na lata!

Czym jest implant zęba?

Implanty zębów to, inaczej mówiąc, sztuczne, tytanowe korzenie zębów, które umieszczane są w szczęce w taki sposób, by stanowiły filary dla zębów zastępczych (koron porcelanowych), czy też mostów lub protez. Implanty zębowe stały się rozwiązaniem dla ludzi, którzy utracili ząb, utracili zęby z wielu powodów, takich jak choroba przyzębia, uszkodzenia mechaniczne. Implantolog w Centrum Stomatologii na Jana Kazimierza na warszawskiej Woli zapewnia pacjentom wygląd oraz funkcjonalność wszczepionych implantów porównywalną lub nawet identyczną jak zębów naturalnych, własnych.

Implanty zębów są wyjściem z sytuacji, gdy brakuje nam jednego, wielu lub wszystkich zębów.

Proteza czy implant zębowy?

Implantolog zaleca wybór implantu zamiast protezy. Praktyczność implantów jest dominująca w stosunku do protez zębowych, ponieważ… nie wymagają od nas wyciągania, ani czyszczenia.
Implanty nie uszkadzają zębów sąsiednich, nie zmuszają implantologa do szlifowania całkowicie zdrowych, sąsiadujących zębów.
W przypadku utraty wszystkich zębów lub niezadowolenia z założonej protezy, zalecamy wszczepienie implantów, ponieważ wystarczą tylko 4 implanty u góry, 4 na dole, by znów swobodnie gryźć, uśmiechać się, korzystać z nowej estetyki swojej jamy ustnej.

W dzisiejszych czasach technika implantacji jest dopracowana do tego stopnia, że po dokładnym zdiagnozowaniu oraz prawidłowo i szybko wykonanym zabiegu możemy liczyć na 100% powodzenie.

Jak wygląda implant zębowy?

Implant zęba wyglądem przypomina gwintowaną śrubę. Wykonany jest z bardzo trwałego i twardego materiału, którym jest tytan. Implanty stomatologiczne nie mają dużych rozmarów, wręcz przeciwnie – są bardzo małe – ich średnica wynosi od 2,4mm do 6,1mm, natomiast długość od 5mm do 22mm. Ich rozmiar jest więc proporcjonalny do rozmiaru naturalnego korzenia zębowego.
Część wewnątrzkostna posiada obecnie powierzchnię, która jest na etapie tworzenia poddawana działaniu kwasów i bombardowana drobinami piasku szafirowego dla zwiększenia mikroporowatości, a tym samym powierzchnię osteointegracji, czyli połączenia z kością. Tytan jest materiałem całkowicie biozgodnym, w pełni akceptowanym przez ludzki organizm.

Do implantu przykręcany jest łącznik (element łączący implant z koroną), który stanowi wsparcie dla korony

Technologia implantologiczna

Na świecie dostępnych jest kilkaset systemów implantologicznych zapewniających odbudowę utraconych zębów. Spośród nich tylko kilka znajduje się w klasie PREMIUM. To implanty produkowane przez firmy wykorzystujące najnowsze osiągnięcia fizyki i biofizyki. Opracowane przez wybitnych specjalistów, niezwykle precyzyjne, najlepiej przebadane implanty na świecie. Gwarantują uzyskanie zamierzonych efektów leczniczych. Implanty zębów imitują naturalne zęby w kwestii wytrzymałości, stabilności oraz funkcjonalności.

Wkręcanie implantów Warszawa

W Centrum Stomatologii na Jana Kazimierza proponujemy pacjentom implanty Straumann, sprawdzonej firmy z dużym doświadczeniem na rynku. Straumann to wiodący producent implantów, który zdobył zaufanie na całym świecie od ponad 60 lat pozostając wiernym swym wartością. Jesteśmy przekonani, że tylko nieliczne firmy mają tak wiele do zaoferowania, w związku z czym implanty Straumann będą doskonałym wyborem dla zdrowia Twojej jamy ustnej.

Jak implantolog przeprowadza zabieg?

Pierwszym krokiem, jaki jest podejmowany w procesie implantacji jest konsultacja z lekarzem implantologiem, na której każdy pacjent wypełnia szczegółowy kwestionariusz stanu zdrowia, następnie wykonywana jest tomografia komputerowa (CT). Kolejną czynnością przeprowadzaną przez lekarza implantologa jest przeprowadzenie badania fizykalnego oraz analizy wywiadu lekarskiego z pacjentem. Na końcu wizyty konsultacyjnej lekarz przedstawia pacjentowi najbardziej optymalną formę leczenia.

Zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Możliwe jest również użycie podtlenku azotu, czyli gazu rozweselającego.
W trakcie zabiegu opiekuje się Państwem wykwalifikowany zespół składający się z lekarza i jednej lub dwóch asystentek. Zapewniane są najwyższe standardy postępowania, a zabieg wykonywany jest w warunkach pełnej aseptyki.
Wszczepienie pojedynczego implantu stomatologicznego zajmuje od 30 do 60 minut.

Wszczepienie implantu to pierwszy etap leczenia implantoprotetycznego, jest to tzw. część chirurgiczna. Po wgojeniu się implantu na kolejnej wizycie zdejmowane są szwy. Następnie po upływie określonego czasu wgajania się implantów odsłaniamy implant i wkręcamy śrubę gojącą na okres ok. 2 tygodni w celu ukształtowania tkanek miękkich dla uzyskania optymalnej estetyki. W kolejnym etapie lekarz przystępuje się do tzw. części protetycznej, tj. odbudowy koron zębów. W zależności od przypadku, czas oczekiwania na odbudowę koron zębów trwa pomiędzy 7, a 12 tygodni.

Implanty zębów Warszawa

Pacjent decyduje o jakości pracy protetycznej. Może zdecydować się na wysoce estetyczną, pełnoceramiczną pracę protetyczną lub pracę na podbudowie metalowej. Oba systemy są bardzo wytrzymałe, różnią się wyłącznie efektem estetycznym i związaną z tym ceną. W przypadku niezdecydowania lub pytań i wątpliwości, lekarz implantolog zapewnia wyczerpujące informację oraz porady.
Po zakończonym leczeniu zapraszamy naszych Pacjentów na regularne wizyty kontrolne, monitorujemy stan higieny jamy ustnej i pomagamy w utrzymaniu osiągniętych efektów terapii.

Jakie korzyści przynosi wstawianie implantu stomatologicznego?

1. Rozwiązanie na lata
Tradycyjne, wykonane z należytą starannością mosty mogą wytrzymać 10 i nawet więcej lat, ale w pewnym momencie mogą wymagać wymiany. Natomiast właściwie wprowadzone oraz utrzymywane w należytej higienie implanty stomatologiczne mogą trwać całe życie, nie przysparzając problemów.

2. Poprawa komfortu życia
Zęby odrestaurowane na implantach wyglądają tak samo jak prawdziwe i nie ma możliwości aby tak jak na przykład w przypadku protez ruchomych mogłyby one poluzować się lub po prostu wypaść podczas rozmowy, śmiechu lub jedzenia. Nie wymagają stosowanie klejów do protez a dba się o nie tak jak o naturalne zęby.

3. Pozytywny wpływ na stan zdrowia i urody
W przypadku utraty jednego lub kilku zębów pogarsza się jakość zgryzu oraz stopniowo może to prowadzić do zaniku masy kostnej szczęki. W konsekwencji zmienia się kształt i pogarsza wytrzymałość szczęki, a w konsekwencji też twarzy. Implanty zapobiegają temu procesowi, a wręcz pomagają w stymulacji wzrostu kości.

4. Swoboda w jedzeniu i mówieniu
Protezy ruchome mogą utrudniać wypowiadanie wielu słów a co gorsza nie pozwalają na dokładne gryzienie potraw, co niekorzystnie wpływa na trawienie. W przypadku implantów, które się zachowują zupełnie jak naturalne zęby można zapomnieć o tego rodzaju problemach.

5. Ochrona istniejących naturalnych zębów
W przypadku braku jednego lub kilku zębów, zęby istniejące tracą wsparcie od sąsiadujących zębów i przesuwają się na ich miejsce przez co dochodzi do nieprawidłowości w zgryzie, a w konsekwencji nawet do utraty kolejnych zębów. Uzupełnienie braków za pomocą implantów zębowych powoduje, że ten problem nas nie dotyczy, bo wszystkie zęby, czy też naturalne czy sztuczne są na swoim miejscu

Ceny wstawiania implantów zębowych w Warszawie

Cena implantu uzależniona jest od następujących elementów:
– firma, która produkuje implant,
– rodzaj implantu / rodzaj łącznika (standardowy lub dobierany indywidualnie)
– materiały użyte podczas zabiegu (śruba zamykająca, śruba gojąca, łyżka wyciskowa, szwy chirurgiczne, transfery, itd.)
– konieczność przeprowadzenia zabiegu odbudowującego kość
Cena implantu i korony jest sumą wszystkich elementów i podejrzane mogą być najtańsze oferty i wysokie rabaty. Wraz z obniżaniem ceny, obniżana jest jakość usług!
Implant z koroną na implancie może przetrwać dłużej niż firma, która go wyprodukowała, dlatego też wybieraj sprawdzone, solidne i działające długo na rynku firmy produkujące implanty.

Zabiegi powiązane z implantologią:
PODNIESIENIE DNA ZATOKI SZCZĘKOWEJ (SINUS LIFT) – jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na wprowadzeniu materiału kościozastępczego pod błonę śluzową wyściełającą zatokę szczękową, w celu zwiększenia ilości kości, czasami przed planowanym zabiegiem implantologicznym, w trudnych warunkach anatomicznych, przykładowo w bocznych odcinkach szczęki.
W trudnych przypadkach jedną z technik operacyjnych umożliwiających stosowanie implantów w tych właśnie okolicach jest podnoszenie dna zatoki szczękowej i wprowadzanie kości autogennej i materiałów kościotwórczych w przestrzeń powstałą między dnem zachyłka zębodołowego zatoki szczękowej, a uniesioną błoną śluzową wyściełającą ten zachyłek.
Istnieją różne metody podnoszenia dna zatoki:
– metodą zamkniętą -obarczone jest ryzykiem perforacji błony śluzowej dna zatoki szczękowej, ze względu na utrudniony dostęp wzrokowy. Ryzyko to można zminimalizować stosując dokładną diagnostykę radiologiczną przed zabiegiem i przestrzegając zasady, iż możliwe jest podniesienie dna zatoki szczękowej o około 3-5mm. Postępowanie w przypadku przerwania błony śluzowej zatoki jest przedmiotem sporów w nauce. Istnieją opinie, że drobne perforacje błony śluzowej nie dyskwalifikują zabiegu i wszczepienie implantu jest po takim powikłaniu dopuszczalne.
– metoda otwarta – jest bardziej inwazyjnym sposobem podniesienia dna zatoki szczękowej. Jest ona częściej używana ponieważ stwarza możliwość podniesienia zatoki w większym stopniu niż metoda zamknięta. Poprzez „okienko” w kości szczęki podnosi się błonę śluzową zatoki a następnie powstałą w ten sposób przestrzeń wypełnia się biomateriałem, a okno pokrywa membraną. Okres gojenia trwa około 6 miesięcy.

Odbudowa kości w Warszawie:
Istotnym ograniczeniem leczenia implanto-protetycznego jest zbyt mała wysokość i/lub szerokość części zębodołowej żuchwy. Pomocne są zabiegi polegające na wydłużeniu odcinka żuchwy w stopniu umożliwiającym implantację wszczepów filarowych dla uzupełnień protetycznych.
W wyniku utraty zębów dochodzi do zaniku tkanki kostnej szczęk. Dzięki ustaleniu i upowszechnieniu algorytmów implantologicznych stało się możliwe uzupełnienie ilości kości potrzebnej do wszczepienia implantu. Odbudowa tkanki kostnej może być przeprowadzona jednocześnie z wprowadzeniem wszczepów lub podczas oddzielnego zabiegu, wykonywanego przed rozpoczęciem procedur implantologicznych.
Do uzyskania barier zabezpieczających przed wnikaniem tkanki łącznej wykorzystuje się często materiały ulegające samoistnej resorpcji, które nie wymagają ponownego przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego w celu ich usunięcia.

Autoprzeszczep – przeszczepy kości własnej
W przypadku występowania defektów kostnych uniemożliwiających klasyczne postępowanie implantologiczne, istnieje możliwość odbudowy tkanki kostnej z zastosowaniem przeszczepów kości własnej pacjenta. Wykorzystanie materiałów autogennych ogranicza możliwość odrzucenie przeszczepu i jest postępowaniem z wyboru dla pacjentów nie wyrażających zgody na użycie materiałów obcych biologicznie.
W zależności od rozległości ubytku kostnego, można pobierać kość w postaci wiórków (przy małych defektach kostnych) lub bloków kostnych (kiedy przewiduje się konieczność rozległej rekonstrukcji kostnej w celu uzyskania dostatecznej objętości podłoża dla planowanej implantacji). Zastosowanie tego typu transplantacji jest związane z wprowadzeniem dodatkowych procedur chirurgicznych (dodatkowe cięcie w celu pobrania bloku kostnego). Dla osiągnięcia korzystnego wyniku leczenia powinno być w pełni zrozumiałe i zaakceptowane przez Pacjenta.
Obszary z których pobierane są materiały do przeszczepu:
przeszczepy z obszaru jamy ustnej;
zewnątrzustne przeszczepy kostne – pobierane są z grzebienia kości biodrowej.
Przeszczepy kości własnej pacjenta stanowią doskonały materiał do odbudowy ubytków kostnych. Dzięki zgodności biologicznej jest najlepiej tolerowanym przez organizm materiałem wszczepiennym.

Zapraszamy do naszych specjalistów – Implanty zębów Warszawa Wola

Implantologia
3.9 (77.39%) 23 votes
Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej
Zadzwoń