Leczenie kanałowe - Centrum stomatologii Warszawa Wola
Placówka partnerska

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe

W naszym Centrum Stomatologicznym regularnie oferujemy leczenie kanałowe w Warszawie. Równocześnie warto zaznaczyć, iż robimy wszystko, co w naszej mocy, aby uniknąć tej procedury i podejmujemy się jej wyłącznie wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

 

Kompleksowe leczenie kanałowe Warszawa – w razie potrzeby

Leczenie kanałowe to leczenie stosowane w celu naprawy i ratowania zęba, który został zainfekowany lub doznał urazu.

 

Leczenie kanałowe – na czym polega ten zabieg?

  • usunięcie obumierającej miazgi i nerwów zęba,
  • oczyszczenie zakażonego obszaru,
  • dezynfekcja oraz szczelne wypełnienie kanałów.

 

Jeśli leczenie nie zostanie wykonane, stan zapalny gromadzi się na wierzchołku korzenia, a infekcja miazgi może rozprzestrzenić się na otaczającą kość, co skutkuje bólem i obrzękiem. Jeśli leczenie kanałowe nie jest wykonywane, jedyną alternatywą jest usunięcie zęba.

Co może sygnalizować konieczność poddania się leczeniu kanałowemu?

  • silny ból zęba podczas żucia,
  • wysoka wrażliwość zębów na ciepło lub zimno,
  • przebarwienie lub ciemnienie zęba,
  • opuchnięte dziąsła w okolicy zainfekowanego zęba.

 

Na czym polega leczenie kanałowe zębów?

Najpierw ząb zostaje znieczulony i wszelki ból zanika. Następnie przez koronę zęba wykonuje się otwór do komory miazgi. Po usunięciu miazgi z wnętrza zęba kanał korzeniowy zostaje dokładnie oczyszczony i zdezynfekowany. Korzenie nie są usuwane – tylko umierający nerw w korzeniu! Jeśli dentysta zdecyduje się zakończyć leczenie kanałowe na kilku wizytach, w celu ochrony zęba zostanie założone tymczasowe wypełnienie. Na kolejnej wizycie, dentysta usunie tymczasowe wypełnienie, ponownie oczyści kanał korzeniowy oraz wypełni i uszczelni komorę miazgi, w której znajdowała się tkanka nerwowa.

Warto wiedzieć, iż leczenie kanałowe realizowane w naszym Centrum Stomatologicznym na Jana Kazimierza ma wysoki wskaźnik skuteczności, a wiele zębów poddawanych zabiegowi można uratować na całe życie. Po zakończeniu leczenia kanałowego, w większości przypadków potrzebna będzie korona, która zakryje ząb, aby przywrócić jego pełny kształt, formę i kolor.

Leczenie kanałowe
4.9 (97.5%) 8 votes
Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej
Zadzwoń