Protetyka stomatologiczna

Luki w uzębieniu, uszkodzone zęby, estetyka uśmiechu, która przestała sprawiać satysfakcję i zadowolenie?

W Centrum Stomatologii na Jana Kazimierza oferujemy kompleksowe zabiegi oraz uzupełnienia protetyczne, aby Twój uśmiech stał się równy, zdrowy – piękny.

Odzyskaj utraconą pewność siebie, zdecyduj się na korony, mosty lub protezy stomatologiczne. Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą.

Czym zajmuje się protetyka?

Leczenie protetyczne polega na trwałej i kosmetycznej odbudowie lub odtworzeniu brakujących zębów. Zdobycze dzisiejszej stomatologii dają nam szeroki wachlarz możliwości zastosowania odpowiedniej metody dla danego przypadku. Protetyk podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta.

W Centrum Stomatologii na Jana Kazimierza pacjentom oferowane są najwyższej jakości mosty protetyczne oraz korony protetyczne, które odbudowują uszkodzonego zęba, jednocześnie chroniąc go przed próchnicą.

Korony protetyczne

Rodzaje:
-korony porcelanowe standardowe
-korony porcelanowe na złocie
-korony porcelanowe na cerkonie – wysoce kosmetyczne
-korony pełnoceramiczne – wysoce kosmetyczne

Mosty protetyczne

Za pomocą mostów protetycznych można odbudować utracone zęby, pod warunkiem, że przed oraz za luką znajduje się zdrowy, naturalny ząb. Niemniej jest to rozwiązanie kompromisowe, gdyż odbudowując utracone zęby musimy zniszczyć tkanki zębów zdrowych. W perspektywie czasu takie działanie może doprowadzić do ich utraty.

Rodzaje mostów protetycznych:
-mosty porcelanowe standardowe
-mosty porcelanowe na złocie
-mosty porcelanowe na cerkonie
-mosty adhezyjne

Protezy – uzupełnienia ruchome

Protezy szkieletowe – są to protezy na metalowym lanym szkielecie z klamrami lanymi obejmujące zęby. Klamry mogą być widoczne na stronie licowej zębów. Proponujemy protezy na zatrzaskach typu ceka-revax lub bredent – wysoce kosmetyczne (brak widocznego metalu nawet przy pełnym uśmiechu)

Protezy akrylowe

-akrylowe standardowe
-akrylowe na miękkim podłożu, wyścielone miękkim akrylem powodujący wzrost komfortu użytkowania i ogranicza możliwość powstania otarć oraz odleżyn.

Protetyka stomatologiczna
4.2 (84%) 10 votes
Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej
Zadzwoń