Stomatologia zachowawcza - Centrum stomatologii Warszawa Wola
Placówka partnerska

Stomatologia zachowawcza

Głównym „zainteresowaniem” stomatologii zachowawczej jest leczenie próchnicy zębów, które polega na usunięciu chorobowo zmienionej tkanki zęba, a następnie jej odbudowę, za pomocą materiałów światłoutwardzalnych.
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod i technik, jesteśmy w stanie uzyskać naturalny kształt oraz kolor odbudowywanego zęba.

W Centrum Stomatologii na Jana Kazimierza (Warszawa Wola) wykorzystujemy najwyższej jakości materiały pozwalające uzyskać estetyczną odbudowę zęba, a dzięki temu zadowolenie i satysfakcję pacjentów.

Próchnica – jak zauważyć, jak wyleczyć?

Na wczesnym etapie próchnicy (na zębie widać odwapnienie w postaci białej lub nieco ciemniejszej plamki) mamy jeszcze szansę uniknąć borowania. Jeśli jednak zbagatelizujemy sprawę i zareagujemy za późno, próchnica posunie się w głąb naszego zęba, pozwalając bakteriom na zaatakowanie zębiny (głównej tkanki zęba) i powodując jej zmiękczenie i odwapnienie. Konsekwencją tych działań jest pojawienie się ubytku w zębie, co zmusza lekarza stomatologa do usunięcia chorej tkanki, oczyszczenie ubytku z zalegających w nim bakterii, a następnie do wypełnienia zęba odpowiednim materiałem, pozostawiając go wolnego od próchnicy i bólu.

Istnieje wiele różnych rodzajów wypełnień próchniczych, które dobiera się odpowiednio według wielu czynników, a w szczególności według grubości ścianek zęba. Plomba musi być wybrana na podstawie siły, z jaką dany ząb musi się zmagać podczas gryzienia. Źle dobrana plomba może wpaść lub spowodować pęknięcie zęba.
O wyborze wypełnienia zawsze decyduje lekarz stomatolog.

Ile trwa plombowanie zęba?

Zaplombowanie zęba trwa od 20 minut do 1 godziny. Lekarz stomatolog dba o to, aby wypełnienie było szczelne i staranie zeszlifowane (dobrze dopasowane do zgryzu)

Stomatologia zachowawcza dla dzieci

Dla dzieci mamy w ofercie plomby kolorowe, które mogą być atrakcją dla maluchów, zachęcając nawet najmłodszych do odwiedzenia gabinetu stomatologicznego, bez strachu.
Plomby kolorowe stosuje się do wypełnienia ubytków zębach mlecznych. Ich niewątpliwą zaletą jest stopniowe uwalnianie fluoru, dzięki czemu chronią ząb przed nawrotem próchnicy.

Stomatologia zachowawcza
4.6 (92.5%) 8 votes
Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej
Zadzwoń