RTG zęba - pantomogram - Centrum stomatologii Warszawa Wola
Placówka partnerska

RTG Pantomograficzne z cefalometrią

Zdjęcia panoramiczne RTG – pantomogram zębów

Zdjęcie panoramiczne RTG – pantomograficzne jest podstawowym zdjęciem diagnostycznym w stomatologii. Stosowane jest często przesiewowo – z racji na niewielką dawkę promieniowania oraz dużą wartość diagnostyczną. Pozwala na wykrycie ognisk zapalnych oraz zmian chorobowych w obrębie kości szczęki już na etapie zanim pojawią się objawy odczuwalne dla pacjenta. Dzięki temu możliwe jest wczesne rozpoczęcie leczenia stomatologicznego i mniejsza ingerencja w organizm pacjenta.

W naszej klinice dysponujemy nowoczesnym cyfrowym aparatem panoramicznym Hyperion X9, dzięki czemu dawka promieniowania rentgenowskiego potrzebna do wykonania zdjęcia zmniejszona jest do absolutnego minimum i porównywalna jest do promieniowania jakie człowiek otrzymuje każdego dnia ze środowiska naturalnego.

Zdjęcia panoramiczne rtg wykonujemy naszym pacjentom z następujących wskazań:

– planowanie kompleksowego leczenia stomatologicznego
– planowanie leczenia implantologicznego
– planowanie leczenia ortodontycznego
– badanie przesiewowe – diagnostyczne w przypadku ognisk próchnicy
– ekstrakcje zębów zatrzymanych

Rzetelna apteka internetowa https://nowa-apteka.com/: leki bez recepty w niskiej cenie.

Zdjęcia panoramiczne wykonujemy również dla pacjentów spoza naszego gabinetu. Wynik badania wydajemy w postaci cyfrowej na płycie CD, nośniku pendrive lub wysyłamy na skrzynkę e-mail pacjenta.

RTG zęba – pantomogram warszawa

Zgodnie z polskim prawem w celu wykonania zdjęcia pantomograficznego rtg niezbędne jest skierowanie od lekarza stomatologa. W przypadku braku takiego skierowania, zdjęcie panoramiczne możemy wykonać dopiero po wcześniejszej konsultacji stomatologicznej połączonej z opisem wyniku badania radiologicznego.

RTG Pantomograficzne z cefalometrią
4.5 (90%) 8 votes
Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej
Zadzwoń