Periodontologia - leczenie dziąseł Warszawa - Centrum stomatologii Warszawa Wola
Placówka partnerska

Periodontologia

Periodontologia to dział stomatologii zajmujący się leczeniem dziąseł i innych tkanek otaczających zęby. Na pierwszej wizycie periodontologicznej lekarz periodontolog przeprowadza wywiad z Pacjentem, badanie kliniczne, a w razie potrzeby zleca bardziej szczegółowe badania dodatkowe: badanie RTG oraz morfologię krwi z rozmazem i poziomem glukozy.

Paradontoza – przyczyny i objawy

Paradontoza jest najczęściej występującym schorzeniem jamy ustnej i, nieleczona, potrafi przysporzyć wiele bólu, dyskomfortu oraz… braków w uzębieniu.

Paradontozą nazywamy schorzenie przyzębia, które niezauważalnie pojawia się na powierzchni naszych zębów pod postacią płytki nazębnej, dlatego tak ważne jest regularne piaskowanie zębów niwelujące szansę na dalszy rozwój bakterii tworzących osad, kamień, a w ostateczności – wypadnięcie zęba.

Periodontolog Warszawa

Pierwszymi objawami, które często bagatelizujemy, są:
-zaczerwienione obrzmiałe dziąsła
-krwawienie podczas szczotkowania
-nieświeży zapach naszego oddechu.

Pamiętajmy, że czym szybsza reakcja i konsultacja z lekarzem stomatologiem, tym większa szansa na przywrócenie zdrowia naszych naturalnych zębów.

Przyczyny powstania paradontozy

Pierwszym etapem powstawania paradontozy jest tworzenie się płytki nazębnej. Osad na zębach, składający się z resztek pokarmu i bakterii, może przekształcić się w kamień nazębny.

Kamień nazębny jest już o wiele groźniejszy dla naszej jamy ustnej, ponieważ nie usunięty „wchodzi” pod tkankę miękką, sprawiając ból oraz powstawanie obrzęku. Z każdym kolejnym dniem bagatelizacji i zwlekania z konsultacją stomatologiczną, jesteśmy bardziej narażeni na uszkodzenie, zniszczenie tkanek mocujących zęby, a następnie – odsłonięcie szyjek zębowych.

Leczenie periodontologiczne

Plan leczenia jest zawsze indywidualny i dopasowany do każdego Pacjenta, zaprojektowany na podstawie wywiadu oraz badań.

Leczenie dziąseł Warszawa

Periodontologia to dziedzina, która przychodzi z pomocą w przypadkach następujących dolegliwości:
– nadwrażliwość na zmianę temperatury
- powstawanie szpar między zębami
- przemieszczanie się zębów
- odsłonięcie szyjek zębowych
- wydłużanie się koron zębów
- rozchwianie zębów
- nieprzyjemny zapach z ust
- zaczerwienienie lub krwawienie dziąseł

W Centrum Stomatologii na Jana Kazimierza stosujemy specjalistyczne leczenie periodontologiczne. Proponujemy Państwu następujące zabiegi:

– skaling naddziąsłowy (usuwanie twardych złogów nazębnych);
- skaling poddziąsłowy;
- kiretaż zamknięty (jest to chirurgiczny zabieg polegający na oczyszczeniu kieszonki przyzębnej z zawartości która jest przyczyną stanu zapalnego. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym);
- kiretaż otwarty (stosowany jest w przypadku głębszych kieszonek przyzębnych; różnica między kiretażem zamkniętym, a otwartym polega na stopniu odchylenia dziąsła, co pozwala na swobodny dostęp stomatologa do kieszonki zębowej i oczyszczenie jej).

Periodontologia
3.7 (74.29%) 14 votes
Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej
Zadzwoń