Licówki - Wybielanie zębów - Centrum stomatologii Warszawa Wola
Placówka partnerska

Stomatologia estetyczna

Szeroki wachlarz dostępnych współcześnie metod pozwala zmienić kształt, kolor, barwę i położenie zębów, ale przede wszystkim, pozwala zmienić uśmiech.

Stomatologia estetyczna Warszawa Wola

Szeroki wachlarz dostępnych współcześnie metod pozwala zmienić kształt, kolor, barwę i położenie zębów, ale przede wszystkim, pozwala zmienić uśmiech. Białe, równe, piękne zęby to niewątpliwie oznaka zdrowia i urody. Kształtny i piękny uśmiech to bezdyskusyjnie fundament estetycznego wyglądu, pewności siebie.
Braki zębów, patologiczne starcie zębów to jedne z wielu przyczyn wyraźnego skrócenia dolnego odcinka twarzy, ponieważ pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe, bródkowo-wargowe, uwydatnia się broda, a policzki zapadają. W skrajnych sytuacjach dolna szczęka wysuwa się ku przodowi.
W takich sytuacjach powinniśmy szukać pomocy u doświadczonych stomatologów.

Wskazania do leczenia stomatologicznego estetycznego

Na konsultację z lekarzem stomatologiem powinniśmy umówić się w celu zlikwidowania problemów związanych z:
-nierównymi zębami
-zrotowanymi, wychylonymi, stłoczonymi zębami
-pojawieniem się różnego rodzaju przebarwień
-niesatysfakcjonujący kształt zęba
-szparami w uzębieniu

Jakie stosujemy rozwiązania?

Metody stosowane przy upiększaniu uśmiechu są znane na świecie od wielu lat, doniesienia kliniczne potwierdzają ich skuteczność i bezpieczeństwo. Musimy jednak pamiętać, że zęby są częścią naszego organizmu, jest to biologiczne podłoże, dla którego najważniejszym jest, aby było zdrowe. Stąd możliwości leczenia estetycznego w każdym przypadku musi ocenić lekarz stomatolog po dokładnym badaniu. Plan postępowania jest przygotowywany indywidualnie dla każdego pacjenta po wnikliwej analizie. Ustalamy również, jakie są życzenia pacjenta i oceniamy czy możemy im sprostać oraz w jakim zakresie.

Pantomogram Warszawa

By nasi pacjenci cieszyli się idealnym uśmiechem najczęściej stosujemy:
wysoko estetyczne odbudowy utraconych tkanek zęba materiałami kompozytowymi, licówki porcelanowe, licówki bez szlifowania.

Wypełnienia kompozytowe

Trwałe i estetyczne światłoutwardzalne wypełnienia zębów bocznych robione na wymiar – INLAYS/ONLAYS, to odbudowy wykonane z porcelany lub specjalnego, wzmocnionego kompozytu (wkłady i nakłady). W tym systemie ząb zostaje opracowany w minimalnie inwazyjny sposób, w pełni oszczędzający zdrowe tkanki.

Po pobraniu wycisku zęba, w pracowni protetycznej wykonana jest jego brakująca część (Onlay lub Inlay). Na kolejnej wizycie wypełnienie zostaje na stałe zacementowane w zębie. Efekt: ząb wygląda jak nowy, jego anatomia jest perfekcyjnie odtworzona. Odbudowa jest trwała i daje łatwość utrzymania higieny.

Estetyczne mikrohybrydowe wypełnienia zębów przednich

Za ich pomocą wykonujemy:
-standardowe plomby w zębach przednich
-korekty kształtu i koloru zębów
-licówki kompozytowe
-zamknięcie diastemy.

Do tego celu używamy najbardziej estetycznych kompozytów najwyższej jakości.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to cienkie, ceramiczne płytki, które przykleja się na licowe powierzchnie zębów. Zastosowanie licówki na zęby pozwala nam wyeliminować wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów poprzez zmianę ich koloru, kształtu, długości, jak również odbudować brakujące fragmenty zębów.

Licówki na zęby Warszawa

Licówki w całości wykonane są z porcelany – nie posiadają podbudowy metalowej co pozwala otrzymać świetne efekty estetyczne. Sporą zaletą licówek jest to, że nie wymagają one intensywnego szlifowania niż pod korony protetyczne. W zależności od potrzeby, grubość licówek waha się w przedziale od 0,4 do 0,8 mm, co znaczy, że ingerencja w tkankę twardą zęba jest naprawdę niewielka.
Wskazaniem do zastosowania takiego typu uzupełnienia są przebarwione korony zębów wynikające z fluorozy, przebarwień polekowych oraz wynikających z wad rozwojowych szkliwa. Licówki pozwalają na zamknięcie przerw między zębami tym samym uniknięcie leczenia ortodontycznego.
W zależności od potrzeb licówka pozwala na korektę kształtu zęba, który zaburza estetykę uśmiechu – zastosowaniem licówki możemy wydłużyć, skrócić, zmniejszyć lub zwiększyć ząb.
W przypadku złamania brzegu siecznego lub utraty części korony zęba licówki są alternatywą dla odbudowy kompozytowej i najbardziej estetycznym uzupełnieniem brakującego fragmentu.

Co przed założeniem licówki na zęby?

Zdecydowaliśmy się na założenie licówki lub licówek na zęby, ale o czym musimy pamiętać przed wykonaniem zabiegu ich nałożenia?
Przed wyżej wymienionym zabiegiem zaleca się pacjentowi wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe, usunąć kamień nazębny oraz oczyścić zęby z osadu.

Co więcej, wybielanie wszystkich zębów powinno być również wykonane przed założeniem licówek, co pozwoli na odpowiedni dobór koloru planowanych licówek.

Centrum Stomatologii na Jana Kazimierza w Warszawie (Wola) dysponuje systemem artykulacyjnym Artex firmy ArmannGirbach

Łuk twarzowy rejestruje relację przestrzenną zębów pacjenta w stosunku do innych elementów czaszki, a szczególnie do stawów skroniowo – żuchwowych oraz umożliwia przeniesienie tych warunków do laboratorium protetycznego.
Rejestracja łukiem twarzowym pozwala zamontować w laboratorium modele gipsowe w artykulatorze, który symuluje ruchy żuchwy pacjenta i pracę stawów. Dzięki temu wszelkie uzupełnienia protetyczne np. korony, mosty, licówki, prace na implantach wpisują się doskonale w całość układu stomatognatycznego.
Stosowanie łuku twarzowego pozwala na szybszą adaptację pacjenta do nowych prac protetycznych, eliminuje powstawanie zaburzeń w stawach i daje najbardziej przewidywalne wyniki leczenia.

Stomatologia estetyczna
4.6 (92%) 5 votes
Zadzwoń lub wypełnij formularz poniżej
Zadzwoń