Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza skupia się przede wszystkim leczenie próchnicy zębów które polega na usunięciu chorobowo zmienionej tkanki zęba i ich odbudowę materiałami światłoutwardzalnymi.
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod i technik uzyskujemy naturalny kształt i kolor zębów.

W Centrum Stomatologii na Jana Kazimierza wykorzystujemy najwyższej jakości materiały pozwalające uzyskać estetyczną odbudowę zęba, a dzięki temu zadowolenie pacjenta.

Na wczesnym etapie próchnicy (na zębie widać odwapnienie w postaci białej lub nieco ciemniejszej plamki) można jeszcze uniknąć borowania zęba. Jeśli jednak nie zareagujesz w porę, próchnica posunie się w głąb zęba, bakterie zaatakują zębinę (główną tkankę zęba), sprawiając, że stanie się ona miękka i odwapniona. W rezultacie w zębie pojawi się ubytek. Wtedy dentysta musi usunąć chorą tkankę, oczyścić „dziurę”, a potem wypełnić ząb odpowiednim materiałem.

Rodzaj wypełnienia zależy od wielu czynników a w szczególności od grubości ścianek zęba. Musi być też dobrany do siły, jaka działa na ząb podczas gryzienia (źle dobrana plomba może wypaść albo spowodować pęknięcie zęba). O wyborze plomby zawsze decyduje lekarz-dentysta. Zaplombowanie zęba trwa od 20 minut do 1 godziny. Lekarz-dentysta musi zadbać, aby wypełnienie było szczelne (żeby nie było wokół niego szczeliny, przez która bakterie mogłyby dostać się do środka, powodując próchnicę wtórną) i starannie zeszlifowane (by było dobrze dopasowane do zgryzu).

Dla dzieci mamy do zaoferowania kolorowe plomby, które mogą być szczególnie atrakcje dla malucha oraz zachęcać najmłodszych do odwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Stosuje się je do wypełniania ubytków w zębach mlecznych. Ich zaletą jest stopniowe uwalnianie fluoru, dzięki czemu chronią ząb przed nawrotem próchnicy.

Kącik dla dzieci

WIFI

Toalety dla niepełnosprawnych

Płatności kartami

Partnerzy: