Stomatologia estetyczna

PODSTAWOWE INFORMACJE

Szeroki wachlarz dostępnych współcześnie metod pozwala zmienić kształt, kolor, barwę, położenie zębów, ale przede wszystkim, pozwala zmienić UŚMIECH. Białe, równe, piękne zęby to niewątpliwie oznaka zdrowia i urody. Kształtny, pełny uśmiech tworzy podstawę dla estetycznego wyglądu. Braki zębów, patologiczne starcie zębów, stają się przyczyną wyraźnego skrócenia dolnego odcinka twarzy. Pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowa i bródkowo-wargowa, uwydatnia się broda, zapadają się policzki, z czasem dolna szczęka wysuwa się ku przodowi. Wtedy szukamy pomocy u stomatologa. Część opisanych zmian jest nieodwracalna. Dlatego, warto słuchać się starej prawdy, która mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

WSKAZANIA

Stomatologia estetyczna pomaga wygrać z takimi "problemami uśmiechu" jak:
nierówne zęby,
zrotowane, wychylone, stłoczone,
ciemne,
o nieładnym kształcie,
ze szparami między nimi

STOSOWANE ROZWIĄZANIA

Metody stosowane przy upiększaniu uśmiechu są znane na świecie od wielu lat, doniesienia kliniczne potwierdzają ich skuteczność i bezpieczeństwo. Musimy jednak pamiętać, że zęby są częścią naszego organizmu, jest to biologiczne podłoże, dla którego najważniejszym jest, aby było zdrowe. Stąd możliwości leczenia estetycznego w każdym przypadku musi ocenić lekarz stomatolog po dokładnym badaniu. Plan postępowania jest przygotowywany indywidualnie dla każdego pacjenta po wnikliwej analizie. Ustalamy również, jakie są życzenia pacjenta i oceniamy czy możemy im sprostać oraz w jakim zakresie.

By nasi pacjenci cieszyli się idealnym uśmiechem najczęściej stosujemy:
wysoko estetyczne odbudowy utraconych tkanek zęba materiałami kompozytowymi

Wypełnienia kosmetyczne

Trwałe i estetyczne światłoutwardzalne wypełnienia zębów bocznych robione na wymiar– INLAYS / ONLAYS, to odbudowy wykonane z porcelany lub specjalnego, wzmocnionego kompozytu (wkłady i nakłady). W tym systemie ząb zostaje opracowany w minimalnie inwazyjny sposób, w pełni oszczędzający zdrowe tkanki.

Po pobraniu wycisku zęba, w pracowni protetycznej wykonana jest jego brakująca część (Onlay lub Inlay). Na kolejnej wizycie wypełnienie zostaje na stałe zacementowane w zębie. Efekt: ząb wygląda jak nowy, jego anatomia jest perfekcyjnie odtworzona. Odbudowa jest trwała i daje łatwość utrzymania higieny

ESTETYCZNE MIKROHYBRYDOWE WYPEŁNIENIA ZĘBÓW PRZEDNICH

Za ich pomocą możemy wykonać:
standardowe plomby w zębach przednich
korekty kształtu i koloru zębów
licówki kompozytowe
zamknięcie diastemy

Do tego celu używamy najbardziej estetycznych kompozytów

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe są to cienkie ceramiczne płytki, które przykleja się na licowe powierzchnie zębów. Zastosowaniem licówek mamy możliwość wyeliminować wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów poprzez zmianę ich koloru, kształtu,długości jak również odbudować brakujące fragmenty zębów.

Wskazaniem do zastosowania takiego typu uzupełnienia są przebarwione korony zębów wynikające z fluorozy, przebarwień polekowych oraz wynikających z wad rozwojowych szkliwa. Licówki pozwalają na zamknięcie przerw między zębami tym samym uniknięcie leczenia ortodontycznego.

W zależności od potrzeb licówka pozwala na korektę kształtu zęba, który zaburza estetykę uśmiechu - zastosowaniem licówki możemy wydłużyć, skrócić, zmniejszyć lub zwiększyć ząb.

W przypadku złamania brzegu siecznego lub utraty części korony zęba licówki są alternatywą dla odbudowy kompozytowej i najbardziej estetycznym uzupełnieniem brakującego fragmentu.

Jakie zabiegi powinny poprzedzić wykonanie licówek?

Przed planowanym zabiegiem wykonania licówek poleca się pacjentowi wyleczenie wszystkich ubytków próchnicowych, usunięcie kamienia nazębnego i oczyszczenie z osadu.

Wybielanie wszystkich zębów powinno być również wykonane przed założeniem licówek, co pozwoli na odpowiedni dobór koloru planowanych uzupełnień.

Kącik dla dzieci

WIFI

Toalety dla niepełnosprawnych

Płatności kartami

Partnerzy: