Pierwsza wizyta w gabinecie

Plan leczenia

Pierwszą wizytę w Centrum Stomatologii na Jana Kazimierza zaczynamy od szczegółowej diagnozy, następnie ustalamy z Pacjentem kompleksowy i realny plan leczenia.

Diagnostyka rentgenowska (zdjęcie pantomograficzne zębów, zdjęcie panoramiczne zębów)

Spotkanie z dentystą standardowo rozpoczyna się od wykonania cyfrowego zdjęcia pantomograficznego. Nasza pracownia rentgenowska najnowszej generacji, pozwala na precyzyjną, cyfrową diagnostykę. Każdemu nowemu Pacjentowi wykonujemy zdjęcie przeglądowe wszystkich zębów – pantomogram, pozwalający na wykrycie problemu, który jest niewidoczny przy zwykłym badaniu. Lekarz widzi na ekranie komputera szczegółowe informacje o wcześniejszych zabiegach, starych wypełnieniach, szczelności uzupełnień protetycznych, przyzębiu, uwapnieniu kości, stanie zatok szczękowych oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Na podstawie zdjęcia specjalista może dodatkowo podjąć np. decyzję o konieczności leczenia kanałowego czy wykryć problemy nierozpoznawalne przy zastosowaniu tradycyjnego badania.
Panorama zębów wykonywana jest również pacjentom spoza naszego gabinetu, zapraszamy na zdjęcie pantomograficzne zębów wszystkich pacjentów z Woli, Bemowa, Ochoty, Śródmieścia i innych dzielnic Warszawy.

Czy zdjęcia rentgenowskie są bezpieczne?

- tak, nowoczesne aparaty rentgenowskie wykorzystują cyfrową technologię dzięki której dawka promieniowania jest minimalna,
- w ciągu doby każdy z nas otrzymuje z atmosfery dawkę promieniowania wynosząca 18 mSv (Milisivert), natomiast dawka promieniowania przy RTG pantomograficznym wynosi 23 mSv,
- zdjęcia pantomograficzne zalecamy wykonywać po 14 roku życia,
- kobietom w ciąży wykonuje się zdjęcia tylko w wyjątkowych sytuacjach.
Zdjęcie panoramiczne powinno w celach diagnostycznych powinno być wykonane raz w roku.

Zdjęcie RTG

W każdym gabinecie dostępny jest również rentgen cyfrowy (RVG) pozwalający na wykonanie zdjęcia rentgenowskiego każdego wybranego zęba.

Kamera wewnątrzustna

Kolejnym etapem procesu diagnostycznego jest badanie za pomocą kamery wewnątrzustnej. Dzięki miniobiektywowi przekazującemu obraz bezpośrednio na monitor zamontowany na fotelu dentystycznym naprzeciwko pacjenta, specjalista może szczegółowo wytłumaczyć pacjentowi co leży u podstaw jego decyzji o podjęciu leczenia. Po omówieniu wyników badań, lekarz ustala kompleksowy i realny plan leczenia, a zebrane informacje wpisywane są do karty Pacjenta.

Kącik dla dzieci

WIFI

Toalety dla niepełnosprawnych

Płatności kartami

Partnerzy: