Periodontologia

Periodontologia to dział stomatologii zajmujący się leczeniem dziąseł i innych tkanek otaczających zęby. Na pierwszej wizycie periodontologicznej lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem, badanie kliniczne, a w razie potrzeby zleca bardziej szczegółowe badania dodatkowe: badanie RTG oraz morfologię krwi z rozmazem i poziomem glukozy.
Plan leczenia jest zawsze indywidualny i dopasowany do każdego Pacjenta, zaprojektowany na podstawie wywiadu oraz badań.

Periodontologia to dziedzina, która przychodzi z pomocą w przypadkach następujących dolegliwości:

- nadwrażliwość na zmianę temperatury
- powstawanie szpar między zębami
- przemieszczanie się zębów
- odsłonięcie szyjek zębowych
- wydłużanie się koron zębów
- rozchwianie zębów
- nieprzyjemny zapach z ust
- zaczerwienienie lub krwawienie dziąseł

W Centrum Stomatologii na Jana Kazimierza, stosując specjalistyczne leczenie periodontologiczne, proponujemy Państwu następujące zabiegi:

- skaling naddziąsłowy (usuwanie twardych złogów nazębnych);
- skaling poddziąsłowy;
- kiretaż zamknięty (jest to chirurgiczny zabieg polegający na oczyszczeniu kieszonki przyzębnej z zawartości która jest przyczyną stanu zapalnego. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym);
- kiretaż otwarty (stosowany jest w przypadku głębszych kieszonek przyzębnych; różnica między kiretażem zamkniętym a otwartym polega na stopniu odchylenia dziąsła, co pozwala na swobodny dostęp stomatologa do kieszonki zębowej i oczyszczeniu jej).

Kącik dla dzieci

WIFI

Toalety dla niepełnosprawnych

Płatności kartami

Partnerzy: