Ortodoncja

ORTODONCJA DZIECIĘCA: 6-12 lat

Głównym celem leczenia ortodontycznego dzieci w tej grupie wiekowej jest zapobieganie zaburzeniom w rozwoju lub korekta problemów związanych z rozwojem twarzowej części czaszki.
Paradoksalnie nie skupiamy się tylko na zębach – jest to czas uzębienia mieszanego, w którym odbywa się wymiana zębów mlecznych – czyli najlepszy okres, w którym można zapobiegać rozwojowi wady zgryzu poprzez wpływanie na wzrost kości.
W tej fazie wzrostu dziecka skupiamy się na właściwym ukierunkowaniu potencjału wzrostowego, kontroli wymiany uzębienia biorąc pod uwagę również postawę ciała i czynność mięśni twarzy.
Jest to również idealny wiek do eliminacji niekorzystnych nawyków takich jak ssanie kciuka, korekty nieprawidłowego typu połykania lub dla terapii logopedycznej.

ORTODONCJA NASTOLATKÓW: 12-18

Leczenie ortodontyczne młodzieży to leczenie “klasyczne”, zaplanowane na okres po zakończeniu wymiany uzębienia. Jego celem jest korekta wad ustawienia zębów z wykorzystaniem ostatniej fazy wzrostu.
Jest to decydujący moment dla określenia właściwego planu leczenia, zwłaszcza jeżeli zaburzenia w rozwoju elementów kostnych twarzoczaszki doprowadził to zaburzeń na tyle dużych, że nie mogą być one leczone tylko ruchem zębów.

ORTODONCJA DOROSŁYCH I PRZED-PROTETYCZNA

Nie tylko dzieci ale również dorośli mogą korzystać z zalet leczenia ortodontycznego. Zęby można przesuwać w każdym wieku choć są tu pewne różnice.
Mimo, że u dorosłych nie można już wpływać korzystnie poprzez wzrost na korektę wady zgryzu (duże wady mogą czasami wymagać korekty zabiegiem chirurgicznym), można wiele zrobić dla odtworzenia prawidłowej funkcji i estetyki.
Można zamknąć luki w uzębieniu lub wyprostować zęby przechylone umożliwiając tym samym najlepsze dla pacjenta leczenie odtwórcze.
Leczenie ortodontyczne bardzo często stanowi integralną część kompleksowo planowanego leczenia wielospecjalistycznego osób dorosłych.

DOSTĘPNE APARATY:

WYJMOWANE (RUCHOME):
- płytka Schwarza-najpopularniejszy, płytka akrylowa podniebienna
- aktywatory - aparaty czynnościowe
- treinery

STAŁE:

Klasyczne, przyklejane od strony policzkowej. W zależności od zamków wyróżniamy aparaty:
- metalowe
- ceramiczne - kolor zamków przypomina kolor zęba, mało widoczne
- szafirowe - bardzo estetyczne, mało widoczne, dają duży komfort noszenia

Istnieje możliwość założenia zamków samoligatutujących się.

ORTODONCJA NIEWIDOCZNA

APARATY LINGWALNE:

JĘZYKOWE ( LINGWALNE) - klejone od strony jamy ustnej, całkowicie niewidoczne:

INCOGNITO - aparat wykonany ze stopu złota, przyklejany od strony języka. Może być stosowany w każdej grupie wiekowej i do leczenia każdego rodzaju wad zgryzu.
HARMONY - najnowszy technologicznie, aparat ortodontyczny, samoligaturujący, posiada zamki niskiego tarcia. Daje szybkie i spektakularne efekty. Proces leczenia zaprogramowany komputerowo, oszczędność czasu-ograniczone wizyty kontrolne u ortodonty. Jest komfortowy dla pacjenta tak w noszeniu jak i w utrzymaniu prawidłowej higieny.

PRZEŹROCZYSTE SZYNY – CLEAR ALIGNERJest to technika, która pozwala na bardzo dyskretne leczenie. Przeznaczona dla osób dorosłych i młodzieży. Polega na wykorzystaniu serii komfortowych przeźroczystych szyn do stopniowego szeregowania zębów zgodnie z indywidualnym planem określonym przez ortodontę.
Szyny korekcyjne „alignery” są zdejmowalne, co pozwala pacjentowi na jedzenie, picie i mycie zębów z pełną swobodą. Każdy aligner stosuje się przez tydzień, a następnie jest zastępowany nowym.
Czas trwania całego leczenia zależy od stopnia wady zgryzu – od kilku miesięcy do dwóch lat w przypadkach najbardziej skomplikowanych.
Ta technika nie pozwala na leczenie wszystkich wad zgryzu, czasami można ją zastosować w połączeniu z krótkim okresem leczenia aparatem stałym.

Kącik dla dzieci

WIFI

Toalety dla niepełnosprawnych

Płatności kartami

Partnerzy: